in tests'r'us

the site has been put on hold. stick around all the same.

The site has been put on hold so that those of you who came late to this fountain of wisdom can catch up. Also, because I’ve got too much on my plate lately. Those who have already done all the catching up, take five. If you’re anxiously awaiting new posts, I’m afraid you’re going to have to wait or give up hope, giving up hope being the wiser of the two options.

IN CASE YOU’RE WONDERING WHAT THIS SITE HAS TO OFFER, HERE ARE SOME MAJOR FEATURES:

&#187 if you’re new to ER, here’s a good starting point. here’s another. since this site has been up and running for years, the archive is packed full of interesting posts.

&#187 if you’re a beginner, you may want to visit the groundwork section on basic English grammar. if you’ve grappled with English for years and still haven’t quite figured out how it works, these are answers to some of the questions that you’re likely to have.

&#187 vyslyšel jsem volání po přehledném seznamu všech gramatických kapitolek a následně jsem vyslyšel i vlastního volání po seznamu všech kapitolek, které teoreticky pojednávají o výuce a studiu angličtiny v této zemi.

&#187 v posledních měsících jsem pak nastínil, kterými směry by se ER mohlo ubírat dále. jako vzorové kapitolky jsem vybral stanley’s dressing-down, který přináší krátký výukový text a mrtě možností práce s ním. užitečný jak pro studenty, tak i pro nezabedněné učitele angličtiny. peevee playhouse je první ze série pojednání o frázových slovesech. ta jsou pro mnohé studenty nositeli magické síly, čímž je malinko přeceňujeme. v našem pojednání se proto při každé příležitosti vydáme vně této ohrádky. a nakonec rattus grammaticus je přímočarý překladový test s přidanou hodnotou vysvětlivek, srovnání, doprovodných příkladů apod.

&#187 whichever level you’re at, you’d definitely do well to check out the crucible (translation tests) regularly. those more advanced might be interested in grammar fills based on example sentences from this site.

&#187 I certainly hope you’re regular visitors to cat’s niece & bee’s whiskey, a fill-out site that’s updated daily. the audio page on ER is also well worth visiting. so are these video pages, for that matter.

&#187 then there’s the page of bee’s knees english social club, whose classes you might be thinking of joining. here is some of the stuff we’ve been using in the classes over the years.

&#187 for more print-outs, go to small black beetles (nice stories to learn from), or check out the reading room (includes transcripts of TV shows) or click your way to the hang-ups section (cool posters)

&#187 ambitious self-respecting teachers of English shouldn’t ignore marley bone coach, a site that promotes a different way of teaching the language. a good example of your sincerely’s take on this can be found here.

 1. Dobrý den,

  upřímně řečeno, frázová slovesa jsou pro mne noční můrou, ale výukové texty (typ STANLEY’S DRESSING-DOWN) jsou skvělé a díky ním se na Vaše stránky vracím. Děkuji a těším se.
  A.

 2. Taky sem přidávám odpověď, že STANLEY’S DRESSING-DOWN jsou naprosto skvělé. Dobře se s nimi pracuje. Baví mě se z nich učit slovní zásobu. Keep doing great work. :-)

 3. Ten textík stanley’s dressing-down je výborný, nikdy by mě nenapadlo, že se dá vymyslet tolik bezvadných cvičení z jednoho krátkého textu, takže opět skělá práce :-) Líbí se mi ale i ty frázové slovesa, snažím se první várku aktivně používat (občas i správně :-) a už se těším na další … jinak držím palce do dalších skvělých věcí… co se týče učení ang, tak chodím jenom sem, jinde je to povětšinou ztráta času :-)

 4. Dobrý den,

  myslím že určitě texty typu STANLEY’S DRESSING-DOWN jsou základ.

  Moc díky za tento web.

 5. Rozhodně hlasuji pro Stanley’s dressing -down , celé jsem to prošla, umím to skoro nazpaměť a dost mne to bavilo. Taky mne to nutí pořád se vracet k nějaké gramatice /třeba ta doplňovačka , kde se vybírá z možností co doplnit a jen něco je správně / ,což je fajn ,protože gramatiku do sebe nevpravím jinak než ,že to budu pořád opakovat na příkladech. Taky jak se pořád kolem dokola z různých stran ten článek přetřásá tak se člověk naučí ty slovíčka a fráze což je supr ,protože učit se to na sucho je hrozný a ani to asi nejde. Prosím tedy o podobné texty a cvičení Děkuji a zdravím

 6. Dobrý den,

  i já se připojuji. Oslovilo mne všechno, ale nejvíce jsem pro texty typu STANLEY’S DRESSING-DOWN pro jeho možnosti namíchat mozkový koktejl a stimulovat mozek všemi možnými způsoby. Váš web sleduji od jeho vzniku a moc bych si přál, aby nezanikl. Děkuji Vám za Vaši ochotu sdílet se s výukou angličtiny.

 7. Taky jsem pro typ Stanley´s dressing-down. Je to velmi komplexní a zábavné. Jen víc a houšť!

Comments are closed.