Book of Stories

Cizí jazyk se dá vyučovat různými způsoby. Některé jsou vysloveně špatné, jiné ještě horší. (Moje jedenáctiletá dcera ví, jak se řekne “sloní kel” a “ořezávátko” a umí pojmenovat asi pět typů plachetnic, ale nikdy neviděla slova “something”, “or” nebo “after.” Oh well.)

V Bee’s Knees pracujeme s příběhy. Nejen s nimi, samozřejmě, ale příběhy tvoří osu učiva a odvíjí se od nich většina dalších aktivit. (For the sake of a definition, “příběh” je každý text, který se mi jeví dost kvalitním na to, aby unesl hlavičku “příběh.”)

Book of Stories Vol. 2

Book of Stories Vol. 2 si můžete vyzvednout na vrátnici studentských kolejí v Uherském Hradišti, v Praze pak v prodejně Los Kachlos na Karlíně. Cena za výtisk je 240 Kč, pokuste se prosím přinést přesnou částku.

Pokud chcete BoS poslat poštou, napište mi prosím na jakou adresu; cena včetně poštovného činí 270 Kč, číslo účtu je 183123141/0300.

Book of Stories Vol. 1

cover

Ve školním roce 2012-13 zazněla v hodinách celá řada nových stories, z nichž většinu naleznete v této knize. Nemusí se vždy jednat o strhující akční příběhy plné vášně a dobrodružství, všechny ale stojí za přečtení.
More importantly, z každého z nich se naučíte víc než z regálu učebnic.

→ formát papír, A5, počet stran cca 200
→ cena Kč 180, hodnota nevyčíslitelná
→ objednávka: milan.sacha.jr@gmail.com
→ prodejní místa: Praha Los Kachlos Karlín, UH vrátnice studentských kolejí,
též poštou

Každý text je uveden ve třech variantách. V prvé řadě původní anglická verze s podtrženými pasážemi hodnými mimořádné pozornosti. Vedle ní zde najdete český překlad – just to be on the safe side – a v neposlední řadě doplňovačky, protože proč ne.

DISCLAIMER: Let me explain how this is not a rip-off.

Někteří z vás budou mít v těchto týdnech a měsících pocit, že se zde s všelijakými knihami a projekty roztrhl pytel. Tento pocit máte oprávněně. Neplatí ovšem, že bych se z vás takto snažil za každou cenu tahat peníze. Důvody tohoto náhlého výronu leží jinde. Let me explain.

Na většině svých projektů – od Book of English přes Book of Stories, Groundwork až po mobilní [e] – jsem začal pracovat před mnoha lety. Mnoho z nich jsem už poměrně dávno dovedl do finální podoby. Pak nastala doba čekání. Čekalo se na vhodnou platformu (tablety), hledali se programátoři, šetřilo se na tisk. Mezitím se mi kupily nové a nové materiály a nápady. Something had to give.

Tohle léto mi došla trpělivost a učinil jsem zásadní rozhodnutí. Everything must go. Nemá smysl, aby se mi zajímavé materiály povalovaly na harddisku, zatímco existují lidé, kteří by z nich mohli dávno profitovat. What the hell, let’s get it all out there.. Možná ne v ideální podobě a možná ne na platformě, kterou jsem si představoval, ale další léta čekání jsem nehodlal snášet. A tak to všechno začalo.

Book of Stories, Year 12 je první v sérii podobných knih, které plánuju v následujících několika letech vydat na papíře. (Z elektronických knih se učí těžko, papír je holt papír.) Netuším, zda o ně bude zájem, vlastně ani netuším, jestli se z nich dá učit. Věřím, že ano, ale znáte to. Každopádně platí, že děti odrůstají, volného času přibývá a člověk se nějak bavit musí.

Co jsem to původně chtěl vysvětlit?